poniedziałek, 14 stycznia 2013

Recenzja książki pt. Serce w chmurach ^^  W sobotę skończyłam czytać książkę pt. Serce w chmurach  amerykańskiej pisarki Jennifer E .Smith. Więc chciałabym podzielić się z wami moją refleksją na jej temat oraz krótką recenzją .

Wydawnictwo : Bukowy Las
Ilość stron : 222 strony
Oprawa : Miękka
Tłumaczenie: Beata Hrycak 
Rok wydania : 2011
Cena : 31.90 (kupiona w empiku)

Ostatnimi czasy bardzo polubiłam czytać lekkie,romantyczne ksiązki przy których nie musimy szukać żadnych podtekstów i nie trzeba dużo rozmyślać.Czyli miła książka na zimowy,długi wieczór.
Opowieść o Amerykańskiej nastolatce, Hadley,która spóźnia się 4 minuty na samolot,przez co nie z może zdążyć na ślub swojego ojca,który tak niedawno rozwiódł się z jej matką i znalazł inną kobietę.Kiedy oczekuje na lotnisku na następny samolot,poznaje  w bardzo dziwny sposób poznaję ,starszego od siebie ,chłopaka w niebieskiej koszuli,który pomaga jej zanieść walizkę.Po kilkunastu minutach rozmowy, okazuje się,że chłopak ma miejscę w samolocie koło niej. Oliver wzbudza zainteresowanie dziewczyny. A co się działo poźniej przekonajcie się sami ? 
Książka oczarowała mnię swoją lekkością i orginalnością,bo kto by pomyślał ile mogą zmienić te 4 minuty,kłótnia z mamą lub poprute ramiączko od sukienki ??
Do ostatnich stron książki nie miałam pojęcia co będzie dalej, a samo zakończenie bardzo mnie wzruszyło i dało bardzo dużo do zastanowienia nad tajemnicami losu.

Ulubione cytaty :

„- Wiedziałaś, że ludzie, którzy spotykają się przynajmniej trzy razy w ciągu dwudziestu czterech godzin, mają o dziewięćdziesiąt osiem procent większe szanse na ponowne spotkanie?”*


" - Widzisz te chmury? 
- Trudno nie zauważyć [...] 
- To cumulusy. Wiedziałaś ? 
- Z pewnością powinnam. 
- Te są najfajniejsze. 
- Jak to ? 
- Ponieważ wyglądają tak, jak powinny wyglądać chmury, tak jak na dziecięcych rysunkach. I to jest fajne, wiesz? Przecież słońce nigdy nie wygląda jak na rysunku. 
- Jak koło ze szprychami ? 
- Otóż to. A moja rodzina z całą pewnością nigdy nie wyglądała tak, jak ją rysowałem. 
- Kółko i kreski ? 
- Bez przesady. Doceń mnie trochę. Mieli też dłonie i stopy. 
- Przypominające skarpety i rękawiczki? 
- Nie sądzisz, że to urocze gdy występuje takie podobieństwo ? - Kiwa głową z uśmiechem zadowolenia. - Cumulusy. Najfajniejsze chmury pod słońcem."* 


Hadley wyjmuje z kieszeni fotela z przodu zalaminowane instrukcje bezpieczeństwa […] Obok niej Oliver dusi się ze śmiechu, Hadley podnosi na niego wzrok.
- Co?
- W życiu nie widziałem, by ktokolwiek czytał te instrukcje.
- No to masz szczęście, że siedzisz obok mnie – mówi.
- Tak w ogóle?
Dziewczyna uśmiecha się.
- Zwłaszcza w razie niebezpieczeństwa.
- Jasne – mówi on. – Czuję się nieprawdopodobnie bezpiecznie. Nie mogę się doczekać, kiedy takie chuchro jak ty, metr pięćdziesiąt w kapeluszu, wywlecze mnie stąd, gdy podczas lądowania awaryjnego stolik rąbnie mnie w głowę i pozbawi przytomności.”A właśnie przepraszam was , że nie napisałam Tej recenzji szybciej ,tak jak wam obiecywałam ale po
prostu nie miałam czasu ani pomysłu ;D

W następnym poście mam zamiar przygotować dla was jakiś TAG lub HAUL ;)

Papatki <33


4 komentarze:

 1. Fajna recenzja ;) Czekam na nowy post.;d

  OdpowiedzUsuń
 2. Superrr <3 postaram się ją przeczytać.. ;*
  można cię zaobserwować?? jakoś nie wiedzę tej opcji...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuje Olu za komentarz ;** I mam wielką prośbe,możesz mi powiedzieć jak mam dodać tą opcję ,ja jestem tu nowa i się dopiro wszystkiego uczę ;)

   Usuń
 3. Wspaniała recenzja i z tego co piszesz, warto przeczytać 'Serce w chmurach'.
  Będę tu zaglądać częściej :D

  OdpowiedzUsuń

Paulina.Piłat. Obsługiwane przez usługę Blogger.

© Forever Young, AllRightsReserved.

Designed by ScreenWritersArena